Ateş Kehribar Tesbih Özellikleri Nelerdir? Ateş Kehribar Tesbih Fiyatları Nasıldır?

Ateş Kehribar Tesbih Özellikleri Nelerdir? Ateş Kehribar Tesbih Fiyatları Nasıldır?

Kehribar, antik çağdan beri birçok medeniyette kendine yer bulmuş ve süs eşyası olarak yaygın olarak kullanılmıştır. Kehribarlar, ülkemizde de çok sık bulunan çam ağaçlarının reçinelerinden üretilmekte olup, parlak ve benzersiz rengi ile ilgi çekici bir taş türü olmaktadır.
 

 

Kehribar taşlarının birçok çeşidi bulunmaktadır. Bu taşlar arasında en şık ve göz alıcı olan türü ateş kehribardır. Özellikle ateş kehribardan tasarlanan tesbihler, üretimde çok emek gerektiren değerli eşyalardır. Ateş kehribar tesbihler; kişilerin zevkine göre her renkte üretilmekte olup, kullanılmaya başladıktan sonra zamanla kırmızı tonuna doğru renk değiştirebilmektedir. Ateş kehribar tesbihler eskidikçe değerine değer katmaktadır. Ateş kehribar tesbihler, sadece işinin ehli ustalar tarafından yapılabildiği ve çam ağacı reçinelerinin fosilleştiği hali ile üretime alındığı için fiyatları diğer kehribar çeşitlerine oranla daha da yüksek olmaktadır.ates-kehribar
İlginizi Çekebilir: 99 Ateş Kehribar Namaz Tesbihi Günlük Kullanım

 

Ateş Kehribar Nasıl Anlaşılır?

 

Ateş kehribarlar nesilden nesile miras kalabilecek özelliğiyle, fosil reçine malzemenin usta ellerde işlenmesiyle ortaya çıkmaktadır. Ateş kehribarların fiyatları diğer kehribar çeşitlerine göre daha pahalı olduğundan dolayı piyasada çok fazla muadil ateş kehribar modeli mevcuttur. Bu muadil ürünler fiyatlarından da anlaşılacağı gibi birkaç yöntem ile orijinalinden ayırt edilebilmektedir. Örneğin Orijinal ateş kehribar suda batmaz. Ayrıca gerçek ateş kehribarı ısıya maruz bırakıldığında çevreye hoş bir reçine kokusu bırakır. Bununla birlikte gerçek ateş kehribar vücuda bastırıldığında acıtmaz. Sahte olan ateş kehribarları bastırıldığında ise vücuda acı vermektedir.

 

Ateş Kehribar Özellikleri Nelerdir?

 

En değerli kehribar türleri arasında gösterilen ateş kehribarlar, reçine fosillerinin usta ellerde işlenmesiyle birçok takı çeşidine dönüşmektedir. Genel olarak ateş kehribarlar, açık sarıdan kırmızı tonuna doğru renklerde bulunmaktadır. Renkleri zaman geçtikçe daha da koyulaşmaktadır. Ateş kehribarlar yıllanmış reçine fosilleriyle elde edildiği için oldukça dayanıklı bir yapıdadır. Bu nedenle sahip olunan ateş kehribar takılar, zarar görmeden yıllarca kullanılabilir. Ayrıca ateş kehribarlarını vücuda bir çok faydasının olduğu bilinmektedir. Kötü enerjiyi vücuttan boşaltarak dinginliği sağlamakta ve birçok hastalığı önlemektedir.

                                                                   ates-kehribar

İlginizi Çekebilir: Ateş Kehribar Taşlı Koyu Vişne Renk El Örmesi Bileklik

 

Ateş Kehribar Faydaları Nelerdir?

 

Çok fazla ilgi gören ateş kehribar taş çeşitleri; kullanan kişiye birçok fayda sağlamaktadır.
 

  • Vücuda temas ettiğinde ruhsal dinginlik sağladığı bilinmektedir.
  • Vücut ısısıyla birlikte harekete geçerek halsizlik ve soğuk algınlığını önler.
  • Kötü enerjiyi dışarı atarak kişinin sinir ve stresten uzak bir hayat yaşamasına destek olur.
  • Ağrı kesici özelliği bulunan bu değerli taşların depresyona da iyi geldiği bilinmektedir.
  • Nazardan ve kötülüklerden uzak tutarak iç huzur sağlar.
  • Bronşite ve astıma iyi gelmektedir.
  • Vücutta elektriklenmeyi önler.

     

Ateş Kehribar Tesbih Fiyatları Nasıldır?

 

Ateş kehribarından yapılan tesbihler oldukça özgün ve değerli eşyalardır. Bu denli değerli olmasının sebebi üretim aşamasındaki zorluklar ve yapılan ince işçiliklerdir. Ateş kehribar ustası tesbih yapımında oldukça fazla emek sarf ettiği için fiyat olarak da diğer tesbihlere nazaran daha pahalı olmaktadır. Ayrıca ateş kehribarları nadir bulunan bir malzemeden yapıldığı için fiyatına doğrudan etki edebilmektedir. Ateş kehribar tesbihler üretilirken son aşamada göz alıcı bir renge bürünmesi için itina ile cilalanmakta olup bu haliyle müşteriye sunulmaktadır.

 

Tespih Kenti ekibi olarak bu yazımızda ateş kehribar teşbih özellikleri nelerdir, ateş kehribar teşbih fiyatları nasıldır, ateş kehribar nasıl anlaşılır, ateş kehribar özellikleri nelerdir, ateş kehribar faydaları nelerdir ve ateş kehribar teşbih fiyatları nasıldır gibi sorulara cevap vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Daha detaylı bilgi alabilmek için sayfamıza göz atabilirsiniz.

Etiketler: ateş kehribar
Ocak 22, 2022
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR