ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Abanoz Ağacı Tesbihler

Abanoz ağacı tesbihler, tropikal iklimde yetişen ağaçlardan alınan odunlar ile işlenen tesbih çeşididir. Oldukça dayanıklı ve sert bir yapıları bardır bu nedenle çok iyi cila tutarlar. İçeride bulunan öz bölümünün siyah renkli olması sebebi ile birçok ülkede siyah renk anlamında kullanılan tesbih çeşitlerindendir.

Abanoz Tesbihlerin Özellikleri

Abanoz tesbihlerin özellikleri, baskın siyah renkleri ve geniş gövdesi ile anılan abanoz ağaçlarından sağlanan tesbih modellerinin, en ağır ve siyah olanı en iyi olarak bilinir. Tesbih yapımlarında yapımı sağlanan malzemeleri, ağacın orta kısmından 30-100 cm çapında kütüklerden sağlanır. Bu tesbih çeşitlerinin en bilindik özellikleri, diğer odun çeşitlerine hiç benzerlik göstermediği için eski çağlardan günümüze kadar çok değerli görülmüştür. Dayanıklılığı, iyi cila tutması, rengi sebebiyle uzun yıllardır tercih edilen tesbihlerden biri olmuştur.  Bu tesbihin yararları olarak göz rahatsızlıkları sebebiyle ayrıca kullanımı sağlanmaktadır. Boşaltım sistemi rahatsızlıklarına da fayda sağladığı bilinir. Bu nedenle kullanışlı tesbih modelleri olarak kaydedilir.

Abanoz Ağacı Tesbihlerin Fiyatları

Abanoz ağacı tesbihlerin fiyatları siz değerli müşterilerimizin kullanımı için 39,99 TL’den başlayan uygun fiyatlarla satışa sunuyoruz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR