Tesbihkenti Blog Köşesine Hoşgeldiniz

 • Mayıs 22, 2022

  Kuka Nedir? Kuka tesbih nedir? Kuka tesbihin özellikleri nelerdir? Kuka tesbihin çeşitleri nelerdir? Kuka tesbihin faydaları nelerdir? Kuka tesbih neyden yapılır? Kuka tesbih nasıl yapılır? Orijinal kuka tesbih nasıl anlaşılır? Kuka tesbih hakkında merak ettiğiniz veya öğrenmek istediğiniz bütün sorularınızı sizler için cevaplandırıyoruz.

  kuka, kuka nedir, kuka tesbih, kuka özellikleri
 • Mayıs 16, 2022 Tesbih

  Tesbih çekmek eski zamanlardan günümüze kadar gelen bir alışkanlıktır. Özelliklerin erkeklerin vazgeçilmez bir aksesuarı olan tesbih, günümüzde gerek diziler gerekse gündelik yaşam da her yerde görülmektedir. Bu nedenle günümüzde gelişen teknoloji sayesinde pek çok tesbih çeşidi bulunmaktadır. Bu durumda erkeklerin seçimini oldukça etkilemektedir.

  tesbih, tesbihin faydaları, kuka tesbih, damla kehribar, kaplan gözü, kehribar tesbih
 • Mayıs 12, 2022 Tesbih

  Doğal Kehribar İle Yapay Kehribar Arasındaki Fark Nedir?

  Sıkma kehribar nedir? Sıkma kehribar nasıl yapılır? Doğal kehribar nedir? Yapay kehribar nedir? Kehribar taşı özellikleri nelerdir? Kehribar teşbih nasıl yapılır? Doğal kehribar nasıl anlaşılır? Yapay kehribar nasıl anlaşılır? Bütün kehribarlar aynı mıdır? Kehribarlar hakkında merak ettiğiniz veya öğrenmek istediğiniz bütün sorularınızı sizler için cevaplandırıyoruz.

  yapay kehribar, doğal kehribar, doğal kehribar nedir, yapay kehribar nedir, sıkma kehribar, damla kehribar
 • Nisan 27, 2022 Tesbih 99'luk Tesbihler

  İslamiyetin ilk başlarından itibaren kullanılan 99'luk namaz tesbihleri türklerin islamiyeti kabuluyle değişen hayat şartının getirdiği güzel geleneklerimizden biride 99'luk namaz tesbihleridir. Daha fazlası blog yazımızda!

  99'lu tesbih, 99'luk tesbih, 99'namaz tesbihi
 • Ocak 22, 2022 Doğal Taş Tesbih Tesbih

  Kehribar, çam ağaçlarının yıllarca bitkiler ve böceklerle birlikte fosilleşip belirli renklerde ürettiği reçinelerden elde edilmektedir. Kehribarlar yüzyıllardır süs eşyası ve değerli taş olarak kullanılmaktadır. Daha fazlası blog yazımızda!

  sıkma kehribar
 • Eylül 23, 2019

  Günlük hayat akışında yanınızdan hiç ayırmayacağınız aksesuarların başında cüzdan modelleri geliyor. Bu nedenle hem erkeklerin hem kadınların vazgeçilmezi olan cüzdanlar, kombini tamamlayan ve kalitesiyle senelerce kullanabileceğiniz ürünlerin arasında sayılırken, özenle seçilmesi gereken aksesuarlardan biri oluyor.

  kadın cüzdan modelleri
 • Ağustos 27, 2019

  Aksesuarlar kıyafetleri tamamlayan ve kişilere hediye edildiğinde çok önemli değerler taşıyan ürünlerdir. Aksesuar modelleri arasında kadınların da erkeklerinde beğenerek taktığı ve hediye ettiği çeşit ise yüzüklerdir. Yüzükler taşlı yüzük modelleri, taşsız yüzükler, oyma yüzükler…  gibi birçok çeşide sahiptir. Özellikle hediye için bir yüzük tercih etmek istiyorsanız tercihinizi mutlaka gümüş yüzükten yana kullanın.  Çünkü gümüş yüzükler her zaman daha uzun ömürlü ve kaliteli yüzüklerdir.

  El işçiliği gümüş yüzük ya da Erzurum işçiliği yüzük muhteşem tasarımda yüzük modelleridir. Özel işçiliği sizi ya da hediye olarak aldığınız kişiyi çok özel kılar. Kadınlar kadar erkeklerinde ağırlıkla kullandığı aksesuar olan gümüş yüzükler arasında turalı ve doğal taşlı olanlar da erkeklerin gözde gümüş yüzük modelleri arasındadır.

  gümüş yüzük, erkek gümüş yüzük, kadın gümüş yüzük
 • Ağustos 07, 2019 Doğal Taş Tesbih

  Yapıldığı maddeye göre ayrıcalıklara sahip olan doğal taş tesbihler geçmiş tarihlerden günümüze dek kullanılan ve popülerliğini hiçbir zaman yitirmeyen tesbih modellerinden biridir. Estetik bir görünüme sahip olduğu için pek çok tesbih modeline göre daha fazla tercih edilen doğal taş tesbihler, vücuda sağladığı faydalar nedeniyle de tesbih meraklılarının ilgisini çeker.  

  doğal taş tesbih
 • Ağustos 01, 2019

  Erkeklerin en çok tercih ettiği tesbih modelleri arasında sayılan ağaç tesbih ürünleri, doğallığı ve dayanıklı olmasıyla dikkat çekiyor. Kolay işlenebilir olması nedeniyle farklı şekillerde üretilen bu tesbihler sadece görüntüsüyle değil, şıklığıyla da tesbih severleri cezbetmeyi başarıyor. En çok tercih edilen ağaç tesbih modelleri olarak şunlar karşımıza çıkıyor;

  ağaç tesbih
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR