₺12.000,00 KDV Dahil
₺16.000,00 KDV Dahil
%25 İndirim
%25İndirim
Ücretsiz Kargo
Hızlı Kargo
₺7.599,00 KDV Dahil
₺14.000,00 KDV Dahil
%46 İndirim
%46İndirim
Ücretsiz Kargo
Hızlı Kargo
₺8.599,00 KDV Dahil
₺13.000,00 KDV Dahil
%34 İndirim
%34İndirim
Ücretsiz Kargo
Hızlı Kargo
₺7.500,00 KDV Dahil
₺14.999,00 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
Hızlı Kargo
₺7.500,00 KDV Dahil
₺12.999,00 KDV Dahil
%42 İndirim
%42İndirim
Ücretsiz Kargo
Hızlı Kargo
₺9.000,00 KDV Dahil
₺14.999,00 KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim
Ücretsiz Kargo
Hızlı Kargo

Damla Kehribar Tesbih

Kehribar Nedir? 

Kehribar ağaç reçinesinden meydana gelen organik yapılı bir maddedir. Eski çağlarda ağaç reçinelerinin katılaşması ve zamanla sıkışarak taşlaşması ile kehribar taşları oluşur. Kehribar maddesi geçmişten günümüze bir çok süs eşyası ve takı yapımında kullanılmış, kullanılmaya da devam etmektedir. Kehribarın kullanım alanı zamanla genişlemiş ve tesbihlerde de sık kullanılmaya başlanmıştır. Kehribar tesbihlerde en çok sıkma, toz kehribar, ateş kehribar ve damla kehribar olarak üretilmekte ve talep görmektedir. Tesbih modelleri arasında kehribar çeşitlerinde en doğalı ve değerlisi damla kehribar çeşididir.

 


Damla Kehribarın Sağlığa Etkisi

Organik bir madde olmasından ötürü çeşitli birçok faydası mevcuttur. En yaygın bilinen faydalı özellikleri; parmak uçlarını harekete geçirerek buradan kalbe giden damarlarda kan akışına olumlu bir etki sağlamasıdır. Damla kehribar tesbihler bağışıklık sisteminin daha dayanıklı olmasına katkı sağlar. Kronik yorgunluk sorunu yaşayan kişilerde bunun önlenmesine fayda sağlar.

  

Kehribar Nasıl Anlaşılır

Kehribar madde yapısı gereği uzun sürelerde oluşan ve yer altından geldiği için fosil barındırabilir. Kehribarın özellikleri, oluşum başlangıcından geçen süreye, gömülme şekline ve reçine salgılayan ağacın türüyle alakalı olarak değişiklik gösterir. Kehribar şekli olmayan bir madde olduğundan, saydam, yarı saydam veya opak olabilir. Genellikle topaklanmış, sarkıt, yumru halinde veya damlacık şeklinde bulunur. Kehribar içinde bulundurduğu tuz oranı sayesinde su üstünde kalabilecek kadar hafiftir. Kehribar çeşitleri arasında, damla kehribarı anlamanın en basit yollarından biri suda batıp batmadığını kontrol etmektir. Orijinal kehribar hafif ve su yüzeyinde durabilir maddedir. Aynı zamanda doğal kehribar ürünleri sürtünme nedeni ile elektriklenebilir ve küçük kağıt parçalarını kendine çekebilir.

 


Damla Kehribar Tesbihler

Kehribar tesbih ailesinin en doğal ve kıymetlisi kalitesi ile ön plana çıkan damla kehribardır. Damla kehribar tesbihlerin ele verdiği hisle ve nazara karşı etkili olduğuna inanılmasından ötürü çok özel bir yere sahiptir. Damla Kehribar tesbihler kullanım dışında koleksiyoncular içinde çok özel bir üründür. Özellikle içinde gözlemlenebilecek fosiller nedeniyle daha ilgi çekici bir yapısı vardır. İçinde barındırdığı fosiller gözle görülemeyecek kadar küçük olabilirken bazen de sinek, karınca gibi daha küçük boyutlu hayvanlarda olabilir.

 


Damla Kehribar Tesbih Modelleri

Her tesbih de olduğu gibi renk, tane boyutu ve püskül seçenekleriyle zevkinize göre çeşitler bulabilirsiniz. Damla Kehribar çeşitleri genelde sarı, bal rengi, kırmızıya yakın renk tonlarında bulunur. Damla kehribar tesbih modellerinde farklı renk seçeneklerine de rastlamak mümkündür. Damla kehribarları fosilli ve fosilsiz olarak da ayırabiliriz. Püskül seçeneklerinde ise genelde gümüş püsküllü ve kazaz püsküller kullanılmaktadır. Tesbihkenti.com’da damla kehribar modelleri ile ilgili bol çeşit ve uygun fiyat sizi bekliyor.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR