₺659,00 KDV Dahil
₺859,00 KDV Dahil
%23 İndirim
%23İndirim
Ücretsiz Kargo
Hızlı Kargo
₺399,00 KDV Dahil
₺699,00 KDV Dahil
%43 İndirim
%43İndirim
Hızlı Kargo
₺559,00 KDV Dahil
₺810,00 KDV Dahil
%31 İndirim
%31İndirim
Ücretsiz Kargo
Hızlı Kargo
₺559,00 KDV Dahil
₺810,00 KDV Dahil
%31 İndirim
%31İndirim
Ücretsiz Kargo
Hızlı Kargo
₺559,00 KDV Dahil
₺810,00 KDV Dahil
%31 İndirim
%31İndirim
Ücretsiz Kargo
Hızlı Kargo
₺559,00 KDV Dahil
₺810,00 KDV Dahil
%31 İndirim
%31İndirim
Ücretsiz Kargo
Hızlı Kargo

Toptan Tesbih

Tesbih birçok insanın ilgi duyduğu ve günlük yaşamında kullandığı bir materyaldir. Tesbihler gerek modern gerekse geleneksel olarak değerlendirilmekte olan ürünlerdir. Özelikle erkeklerde aksesuar olarak kullanımı yaygındır. Geleneksel olarak bir kadının erkeğe hediye alması gerektiği dönemlerde kurtarıcı bir ürün olarak hizmet sunmaktadırlar. Çok sayıda üretimi mevcut olan bu ürünler için toptan tesbih alışverişine de sık rastlanmaktadır.

Tesbih kullanmakta olan her birey için tesbihin taşının önemi farklıdır. Bazı kullanıcılar tamamen koleksiyon için tesbihlere ilgi duyarken diğer yandan dini anlamda maneviyatına önem veren kişiler de kullanabilmektedir. Son zamanlarda kişilere özel tasarımların üretilmesi ile birlikte aksesuar niteliği de taşımaya başlamışlardır. Farklı amaçlar üzerinde hizmet sunan tesbihlerin tasarımları üzerinde toptan tesbih malzemeleri satın alarak sizler de söz sahibi olabilirsiniz.

Toptan Tesbih Malzemeleri

Genel anlamda malzemelerini temin ederek bir tesbih üretmek, el işçiliğine dayalı bir işlem gerektirmektedir. Durum böyle olunca toptan tesbih fiyatları kullanılan malzemeyle alakalı olarak değişim göstermektedir. Tesbih özelinde bir maneviyatın bulunması esastır. Fakat kullanıcıların yüklemiş olduğu bu maneviyat her kişiye göre değişkenlik gösterebilmektedir. Kullanıcılar tarafından yüklenen anlam ve önem dışında tesbih diziliminde kullanılmakta olan toptan tesbih taşı büyük bir öneme sahiptir. Bunun sebebi ise bu taşların uzun yıllar sonucunda oluşmasından kaynaklıdır. Tesbih malzemelerinin hepsi kendine has bir özelliğe sahiptir. Hatta her tesbih taşı doğal yollardan elde edilen hammaddelerin işlenmesi ile meydana gelir ve böylelikle taşımış oldukları önemleri ortaya çıkmaktadır.

Tesbih üretimi için gerekli malzemeler içerisinde toptan tesbih püskülü gibi gerekli parçaların da bulunduğu ilgilenen herkes tarafından bilinmektedir. Püsküller, tesbih üretimi aşamasında önemli bir yere sahiptirler. Tesbih türleri genel olarak 33’lük ve 99’luk tesbih türleri olmaktadır. Tesbih üzerindeki iki ucu birleştirmekte olan imamenin üzerine süs niteliğinde eklenmekte olan püsküller tesbihe farklı bir hava katmaktadır.

Tesbih Taşları ve Özellikleri

Tesbih üretimi sırasında çok sayıda hammaddeden yararlanılmaktadır. Genel olarak doğal yollar ile elde edilmekte olan tesbih taşları kendilerine has özellikler gösterebilmektedirler.

  • Kehribar: Tesbih yapımında öncelikli taşlar arasında bulunmakta olan bir taştır. Tesbih üretimindeki en değerli taş olarak gösterilmekte olan kehribar taşı, milyonlarca yıl öncesinde ölmüş olan ağaçların fosilleşmesi sonucu oluşmaktadır. Kehribar taşının yapılan araştırmalar doğrultusunda 256 çeşidinin bulunduğu ortaya çıkmıştır. Kehribar özellikli taşların en bilinen çeşitleri arasında damla kehribar, fosil kehribar, sıkma kehribar ve ateş kehribarı gelmektedir.
  • Oltu Taşı: Oltu taşı tesbih yapımında kullanılmakta olan değerli bir taş olarak bilinmektedir. Genel olarak siyah renkte bulunan bu taş karbonlaşma ile oluşmaktadır. Yoğun olarak kullanıldığında parlama etkisi göstermekte olan bu tesbih türü aynı zamanda kullanan insanların üzerinde oluşan statik elektriği attığı, sonuç olarak kullanan kişinin stresini azalttığı söylenmektedir.
  • Kuka ağacı: Hammadde bakımından doğal ağaçtan üretilmekte olan tesbih modellerinin öncüsü olarak bilinmektedir. Kuka ağacı, bir ağaç değil tropikal bölgelere has bir bitkinin meyvesi olarak bilinmektedir. Geçmiş dönemlerde mikrop karşısında zayıflatıcı bir özelliği olduğu bulunmuş ve bu nedenle sağlık alanında çok kullanılmış olan bir meyvedir. Kaygan ve pürüzsüz olarak üretilmekte olan bu tesbih türü temasta bulundukça renk bakımından koyulaşmakta olan bir tesbihtir.
  • Doğal Taş: Tesbih çeşitleri arasında doğal olarak oluşmuş olan taşlardan meydana gelmiş olan modellerdendir. Özellikle tercih edilmelerindeki sebep görselleri ve kullanan kişi üzerindeki hissiyatlarıdır. Doğal taşlar ile üretilmekte olan bazı tesbih çeşitlerine örnek olarak akik, oniks, sedef, ametist, kaplan gözü, inci, mercan, kuvars ve safir verilebilir.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR