Tesbihkenti Blog Köşesine Hoşgeldiniz

 • Temmuz 17, 2019

  Maden kaynaklı tesbih modellerinden biri olan kehribar tesbihler, oluşumu uzun yıllar alan kehribardan üretildiği için oldukça dayanıklı ve değerli ürünlerdir. Bir çam ağacı türünün fosilleşmiş reçinesi olan kehribarlar, faydası ve görüntüsü nedeniyle tesbih severlerin vazgeçilmezi olmuştur. Kehribar tesbih modelleri kesimine, rengine göre farklılık gösterebilir. Bunlar;

  kehribar tesbih modelleri
 • Temmuz 03, 2019

  Farklı kesim ve modellerde bulabileceğiniz zar tesbih modelleri, tesbih meraklılarının koleksiyonuna dahil etmek isteyeceği ürünler arasında olacaktır. Beyzi kesim zar tesbih, yumuşak çekim zar tesbihler, halka işçiliğe sahip harika çekimli modeller,  kapsül kesim zar tesbihler, arpa kesim modeller ve bilek boy kapsül kesim gibi farklı çeşitlerini bulabilirsiniz.

  zar kehribar tesbih
 • Haziran 17, 2019

  İşçiliği diğer tesbih modellerine göre oldukça zor olan ve emek gerektiren andız tesbihler, zamanla parlaklık kazanan ürünlerden biridir. Çektikçe hissedilen bir renk değişikliğine sahip olan andız tesbihler, tesbih severlerin dikkatini çeken ürünlerin başında gelir.

  17’lik Andız Tesbih Modelleri
 • Mayıs 13, 2019

  Erzurum’un Oltu ilçesine özgü olan Oltu taşı, karbon anlamında içeriği yüksek bir süs taşı olarak bilinmektedir. Kolay işlendiği için pek çok aksesuarda görebileceğiniz oltu taşı, kadın ve erkek herkesin ziynet eşyasına şıklık katacak bir üründür.

  Zor şartlar altında çıkarıldığı için değeri yüksek olan bu taş  özellikle tesbih modellerinin vazgeçilmezidir. Oltu taşı tesbih modelleri siyah ve parlak görünümüyle ilgi çekmekte ve tesbih koleksiyoncularına cezbedici gelmektedir. 

  oltu taşı tesbih modelleri
 • Nisan 18, 2019

  Bebeğiniz için en değerli mücevher olan kehribar, aynı zamanda yetişkinlerin de kullandığı ve içerisinde kadmiyum gibi kimyasalların olduğu değerli bir aksesuar ürünüdür. Bebek bilekliklerinde ve kolyelerinde kullanılan kehribar kozalaklı ağaçların reçinesinin fosilleşmiş bir halidir.


  % 100 doğal antibiyotik özelliği ile geçmişten beri şifa dağıttığı için kullanılan kehribar, bağışıklığı da güçlendirir. Bu nedenle bebek diş bileklik ve kolyeler, bebeklerinize şifa dağıtan bir aksesuar olarak kullanılabilir.

  kehribar diş kolye, bebek dişi kehribar aksesuar
 • Nisan 17, 2019

  Kehribar içerisine koyulan fosillerin, binlerce yıl öncesi döneme ait canlıları inceleme imkanı sunması bu ürünleri çok daha değerli hale getirmiştir. Özel fosilli aksesuarlar, günümüzde kadın ve erkek herkesin kullanabileceği estetiğe sahip, oldukça yenilikçi ürünlerdir.

  fosilli aksesuarlar, fosilli ürünler
 • Nisan 09, 2019

  Özel işçilikle üretilen kehribar tesbihler, malzeme kalitesinden dolayı senelerce kullanabileceğiniz ve kendinizi özel hissettirecek aksesuarlar arasındadır. Hem kendiniz için hem de sevdikleriniz için satın alabileceğiniz kehribar tesbih modelleri, doğal reçinelenmiş ağaçlardan üretilmektedir. Farklı kültürlerde de kullanılan kehribar tesbihler, şifa dağıtan bir aksesuar olarak çok sık tercih edilmektedir.

  kehribar tesbih, tesbih kombinleri
 • Mart 13, 2019

  Erkeklerin en çok tercih ettiği tesbih modelleri arasında yer alan ağaç tesbihler, farklı şekillerde üretilebiliyor. Sağlığa olan faydası nedeniyle göz önünde olan bu tesbihler kuka, gül ağacı, pelesenk ağacı, tarçın ağacı, palmiye ağacı ve tarçın ağacı gibi ağaç çeşitlerinden üretiliyor.

  kuka ağaç tesbih, ağaç tesbih
 • Şubat 21, 2019 Bileklik Modelleri

  Arkeolojik kazılarda bile kalıntılarına rastlanan bileklikler, eski çağlardan beri hem kadınlar hem de erkekler için önemli aksesuarlardan biridir. Erkek bileklikleri zaman içerisinde farklı moda trendlerine göre şekillense de seneler geçse bile modasını kaybetmeyen bileklikler bulmak da mümkündür.

  doğal taş bileklik, erkek bileklik
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR