• Mart 13, 2019

  Erkeklerin en çok tercih ettiği tesbih modelleri arasında yer alan ağaç tesbihler, farklı şekillerde üretilebiliyor. Sağlığa olan faydası nedeniyle göz önünde olan bu tesbihler kuka, gül ağacı, pelesenk ağacı, tarçın ağacı, palmiye ağacı ve tarçın ağacı gibi ağaç çeşitlerinden üretiliyor.


  kuka ağaç tesbih, ağaç tesbih
 • Şubat 21, 2019 Bileklik Modelleri

  Arkeolojik kazılarda bile kalıntılarına rastlanan bileklikler, eski çağlardan beri hem kadınlar hem de erkekler için önemli aksesuarlardan biridir. Erkek bileklikleri zaman içerisinde farklı moda trendlerine göre şekillense de seneler geçse bile modasını kaybetmeyen bileklikler bulmak da mümkündür.


  doğal taş bileklik, erkek bileklik
 • Şubat 11, 2019

  Günlük hayatta en çok kullanılan aksesuarlardan biri de bilekliklerdir. Unisex bir aksesuar olan bileklik, erkeklerin de kadınların da beğenisini kazanan ve kişiye bambaşka bir hava katan ürünlerdir. Altın ve gümüş bileklikler dışında deri bileklik modelleri, taşlı bileklikler, deri ve örme bileklik modelleri gibi sayabileceğimiz çeşitleri vardır.


  bileklik, erkek bileklik, kadın bileklik
 • Şubat 06, 2019

  Ana vatanı Çin olan kral ağacı, paulownia ismiyle de bilinen ve kullanım alanı çok yaygın olan bir bitkidir. Kral ağacı tesbih modelleri de, bu özel ağaçtan üretildiği için oldukça değerli ve anlamlı tesbih modelleri arasındadır.


  Özellikle tesbih koleksiyoncularının favorileri arasında yer alan kral ağacı modeli, altın ağacı olarak da adlandırılmaktadır. Bu özel ağaçtan üretilen tesbihlerin dayanıklılığı ve parlaklığı büyülediği için tesbih severlerin koleksiyonlarında bulundurmak istediği bir modeldir.

  kral ağacı tesbih, ağaç tesbih
 • Şubat 05, 2019

  Alman fiber, yerli fiber ve lifli fiber olarak üç farklı kategoride inceleyebileceğimiz fiber tesbihler, dayanıklı ve çabuk yıpranmayan bir malzemeden üretildiği için şık birer hediyelik olarak da düşünülebilir. Sevdiklerinize kalıcı bir hediye vermek istiyorsanız tercih edebileceğiniz fiber tesbih modelleri, kişiyle özdeşleşen bir yapıya sahiptir. Bunun nedeni de tesbihin kullandıkça renginin değişmesidir.


  Tesbih, Fiber Tesbih
 • Ocak 16, 2019 Doğal Taş Tesbih

  Havlit taşı beyaz rengi sahip ve üzerinde gri şeritleri bulunan bir doğal taştır. Fakat havlit taşları günümüzde mavi renge boyanarak rengi değiştirilmektedir. Bildiğiniz gibi doğal taşların etkisinin hissedilmesi için doğal halinde bulunması gerekir. Bu nedenle satın alırken dikkat etmelisiniz. Eski zamanlardan bugüne havlit taşının kalsiyumu arttırarak kemikleri ve dişleri olumlu etkilediğine inanılmıştır. Havlit taşının dış görünümü bir mermeri andırır. Üstelik kolay zarar gören bir doğal taştır. Kullanırken dikkat edilmesi ve özen gösterilmesi gerekir.


  Tesbih, Doğal taş tesbih
 • Aralık 11, 2018

  Oltu taşı, yer kabuğunda yumuşak, hava ile temas durumunda sertleşen, zengin kompakt bir linyit çeşididir. Erzurum ilimizin, Oltu ilçesine özgü yarı değerli taştır. Oltu taşının maden ocaklarından çıkarılması ve işlenmesi oldukça zordur. Yumuşak ve kırılgan yapısından dolayı özel aletler ile işlenmektedir. Çoğunlukla siyah renkte bulunan oltu taşı, kullanıldıkça parlamasıyla dikkat çekmektedir.

  oltu taşı
 • Kasım 15, 2018 Hayvansal Tesbihler

  Kaplan gözü taşı Kuvars taşının bir alt türüdür. Kalsedon grubuna da dahil olmakta olan son derece değerli bir taştır. İsmini ise kaplan gözünü andıran renklerinden alır. Kaplan gözü taşı içerisindeki demir oksit ile kendisinde bal rengi ya da altın rengi çizgisel tonlamalar oluşturur. Üstelik ışıklı ve ipeksi muhteşem bir görünümü vardır. Günümüzde takı ve süs eşyalarının yapımında kullanılır. Özellikle tesbih yapımında fazlasıyla öne çıkan bir taştır.


  kaplan gözü tesbih, kaplangözü tesbih, hayvansal tesbihler
 • Kasım 13, 2018

  Mayıs Ayının Burcu Olan Boğa, Özel Taşı İle Ne Gibi Ruhsal Etkiler Oluşturur?

  Boğa burcu diğer burçlar içerisindeki en inatçı burçtur. Kendi doğruları için savaşan boğa burcu inatçılığını bu yol üzerinden kazanmıştır. Boğa burcu seçimlerinde yanlışı tercih etse dahi o an olayı doğru algıladığı için sonuna kadar savaşır. Bu şekilde etkin ve doğru seçimler yapmayı öğrenir. Hedef belirlemeye bayılır. Bu hedefleri sağlam adımlar gerçekleştirir.

  boğa burcu tesbih, burç tesbihleri