• Aralık 11, 2018

  Oltu taşı, yer kabuğunda yumuşak, hava ile temas durumunda sertleşen, zengin kompakt bir linyit çeşididir. Erzurum ilimizin, Oltu ilçesine özgü yarı değerli taştır. Oltu taşının maden ocaklarından çıkarılması ve işlenmesi oldukça zordur. Yumuşak ve kırılgan yapısından dolayı özel aletler ile işlenmektedir. Çoğunlukla siyah renkte bulunan oltu taşı, kullanıldıkça parlamasıyla dikkat çekmektedir.

  oltu taşı
 • Kasım 15, 2018 Hayvansal Tesbihler

  Kaplan gözü taşı Kuvars taşının bir alt türüdür. Kalsedon grubuna da dahil olmakta olan son derece değerli bir taştır. İsmini ise kaplan gözünü andıran renklerinden alır. Kaplan gözü taşı içerisindeki demir oksit ile kendisinde bal rengi ya da altın rengi çizgisel tonlamalar oluşturur. Üstelik ışıklı ve ipeksi muhteşem bir görünümü vardır. Günümüzde takı ve süs eşyalarının yapımında kullanılır. Özellikle tesbih yapımında fazlasıyla öne çıkan bir taştır.


  kaplan gözü tesbih, kaplangözü tesbih, hayvansal tesbihler
 • Kasım 13, 2018

  Mayıs Ayının Burcu Olan Boğa, Özel Taşı İle Ne Gibi Ruhsal Etkiler Oluşturur?

  Boğa burcu diğer burçlar içerisindeki en inatçı burçtur. Kendi doğruları için savaşan boğa burcu inatçılığını bu yol üzerinden kazanmıştır. Boğa burcu seçimlerinde yanlışı tercih etse dahi o an olayı doğru algıladığı için sonuna kadar savaşır. Bu şekilde etkin ve doğru seçimler yapmayı öğrenir. Hedef belirlemeye bayılır. Bu hedefleri sağlam adımlar gerçekleştirir.

  boğa burcu tesbih, burç tesbihleri