₺599,00 KDV Dahil
₺850,00 KDV Dahil
%30 İndirim
%30İndirim
Ücretsiz Kargo
Hızlı Kargo
₺349,00 KDV Dahil
₺459,00 KDV Dahil
%24 İndirim
%24İndirim
Hızlı Kargo
₺499,00 KDV Dahil
₺599,00 KDV Dahil
%17 İndirim
%17İndirim
Ücretsiz Kargo
Hızlı Kargo
₺399,00 KDV Dahil
₺600,00 KDV Dahil
%34 İndirim
%34İndirim
Hızlı Kargo
₺399,00 KDV Dahil
₺600,00 KDV Dahil
%34 İndirim
%34İndirim
Hızlı Kargo
₺399,00 KDV Dahil
₺600,00 KDV Dahil
%34 İndirim
%34İndirim
Hızlı Kargo
₺399,00 KDV Dahil
₺600,00 KDV Dahil
%34 İndirim
%34İndirim
Hızlı Kargo

Zar Tesbih

Birbirinden farklı sıra dışı modellerin bulunduğu zar tesbih modelleri bu alana ilgi duyan herkese özel seçenekler sunar. Kesim ve model olarak çok sayıda çeşidi bulunur. Zar kehribar tesbih türleri çeşitli renklerde satışa sunulur. Ancak sıkça tercih edilmekte olan renkleri arasında bakır rengi ve bal sarısı rengi gelmektedir. Gerek rengi gerekse kesimi ile büyük bir ilgiyi üzerine toplayacak olan bu tür aynı zamanda özel günler için çok anlamlı ve hoş bir hediye niteliği taşıyabilir. Tesbih türleri arasında en yoğun işçiliğin yapıldığı ve bununla birlikte büyük bir özenle toparlandığı bu türler göz kamaştırıcı bir görsel oluşturmaktadır.

Zar Tesbih Modelleri

Zar tesbih modelleri özellikleri ile dikkat çekmektedir. Çok sayıda modeli bulunan bu türün kesimlerinin sunmuş olduğu farklar koleksiyoncular için önem taşımaktadır. Ancak bu tespihler eski zarlardan yapıldığı için bu adı almıştır. Bu durum da bu modelleri koleksiyoncuların vazgeçilmezi haline getirmiştir. Zar tesbih türünde kesimleri ve özelliklerine göre modelleri şöyle sıralamak mümkündür;

  • Beyzi Kesim Zar Tesbih: Bir elipsi orta ekseninin etrafında 360 derece çevirerek oluşturulan şekle verilmiş olan bir isimdir. Aynı zamanda özel olarak bir çeşit tesbih tanesi kesimi olarak da tanıtıma uygundur.
  • Yumuşak Çekim Zar Tesbihler: Üretimi esnasında pürüzsüz bir sonuç elde edilmekte olan zar kehribar olarak da isimlendirilen tesbih türleridir. Yumuşak bir çekim hissiyatı vermekte olduğu için bu ismi almıştır.
  • Kapsül Kesim Zar Tesbihler: İsminden de anlaşılacağı üzere kesim konusunda ince bir işçilik ile oluşturulmakta olan tesbih türleridir. Boncukların kapsül benzeri olmasından sebep kapsül kesim tesbih ismi verilmiştir.
  • Arpa Kesim Modeller: Zarif görünümlü ince bir yapıya sahip tesbih türüdür. Arpa boyutunda boncuklar ile oluşturulmasından kaynaklı olarak arpa kesim tesbih ismi verilmektedir.
  • Bilek Boy Kapsül Kesim Tesbihler: Taş diziliminde boncuk sayısından çok bilek boyutunda olmasına özen gösterilmekte olan tesbih türüdür. Boncukları kapsül kesiminde boyut olaraksa bilek büyüklüğünde dizilime sahip olduğundan dolayı bu isim verilmiştir.

Sıralamada bulunan tesbihleri popüler zar tesbih çeşitleri olarak sayılabilir. Özellikle zar kesim kehribar tesbihler çekim sırasında oluşan hissiyattan dolayı yumuşak çekim modellerin arasında yer alır.

Zar Tesbih Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Zar tesbihler özellikle kehribardan yapılmaktadır. Bu nedenle bu ürünü satın almadan önce kehribarın doğada çok az ve nadir bulunduğu gerçeği kabul edilmedir. Nadir olarak bulunmakta olan bu taş doğal reçinenin yıllar içinde sertleşmiş haliyle meydana gelmektedir. Bu özellikleri sebebiyle zar tesbih fiyatları farklılık gösterebilir. Kehribar ile üretilmiş olan bir tesbihin gerçek olup olmadığını anlayabilmenin en basit yolu küçük bir uygulamalı test ile mümkündür.

Öncelikle bir bardak su içerisine bir miktar tuz atılarak tuz eriyene kadar karıştırılmalıdır. Sonrasında şüphelenilen kehribar boncuklarını bu suyun içine bırakarak testi gerçekleştirmek mümkündür. Eğer ki elinizdeki kehribar tesbih suyun yüzeyine çıkıyor ve yüzüyor ise gerçek bir kehribardan üretilmiştir. Ancak boncuklar yüzmüyor direk olarak dibe batıyorsa kehribar görüntüsü verilmiş yani taklit edilmiş taşlar olarak açığa çıkacaktır.

Kehribar tesbih almadan önce kehribarın yapıları ve özellikleri hakkında donanımlı olmak çok büyük önem taşımaktadır. Orjinal zar tesbih zamanla renk değiştirmekte ve kullandıkça güzelleşmektedir. Ancak belirli periyotlarda bakımının da ihmal edilmemesi gerekmektedir. Yıllar geçtikçe güzelleşecek ve değeri de artacak olan zar tesbihler koleksiyonluk ürünler arasında ilk sıralarda yerini almaktadır. Yıllar boyu size eşlik edecek en güzel modeller bu ürün grubuna dahildir.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR